Kā izvēlēties velosipēdu savam augumam?

Viens no pamata kritērijiem velosipēda izvēlei ir tā rāmis jeb auguma mērītājs. Šīs parametrs tiek uzskatīts par pamatu, jo no tā ir atkarīgs pārējo rāmju elementu garums. Pareizi izvēlētais velosipēds, kas ir piemērots augumam, nodrošinās komfortablu braucienu bez sāpēm ceļos, mugurā un roku delnās. Velosipēda rāmis tiek mērīts collas vai centimetros. Daži ražotāji izmanto šīm mērķim burtu apzīmējumu. Izmērs parasti tiek rakstīts uz zem sēdekļa caurules.

Lai pareizi izvēlēties velosipēdu, ir jāizmanto speciāla rāmju izmēru izvēles tabula. Tabulas var būt dažādas. Lielākoties, katram ražotājam ir sava tabula. Turklāt dažādiem velosipēdu veidiem (kalnu, pilsētas, šosejas, hibrīdu) ir sava izmēru izvēles tabula. Lasīt šādu tabulu ir ļoti viegli. Ir jāatrod savs augums un jāpaskatās, kāds rāmja izmērs tam ir piemērots.

Vienā no vispopulārākajām tabulām, kas der lielākai daļai velosipēdu, ir norādīts, ka 145-160 cm augumam ir jāizvēlas 15 collu (38.1 cm vai S) rāmi. 150-165 cm augumam velosipēda rāmja izmēram ir jābūt 16 collas (40.6 cm vai S) utt.

Kā redzams, auguma mērītājs tabulā it kā pārklājās, kas nozīmē, ka lietotājs var izmantot abus blakus esošus izmērus. Atšķirība būs tikai sēdēšanā. te ir jāņem vērā cilvēka ķermeņa uzbūve: ja cilvēks ir kalsns, tad viņš droši var izvēlēties lielāku velosipēdu. Ja cilvēks ir korpulents, tad viņam vieglāk būs sēdēt un stūrēt uz mazāka izmēra velosipēda. Turklāt lietotājs bieži vien var noregulēt savu stāvokli, regulējot stūres iznesuma slīpumu un sēdekļa augstumu. Diemžēl to nevar izdarīt visiem velosipēdu modeļiem. Tāpēc velosipēda izvēle beigu beigās ir jāveic, uzmērot to. Lai to izdarītu, ir jānostājas virs velosipēda. Abas kājas ir uz zemes, velosipēda sēdeklis skarās klāt gūžai, bet rāmis ir novietots starp kājām. Ja no augstākās rāmja caurules līdz starpenei ir 5 cm, tas nozīmē, ka velosipēds ir izvēlēts pareizi.

Ir vēl viena metode, kā pārbaudīt, vai pareizi ir izvēlēts velosipēds. Ir jānovieto sēdeklis nepieciešamajā augstumā. Ja, lai to izdarītu, sēdekļa stute ir izvilkta līdz pat ierobežojošai atzīmei vai pat vēl vairāk, tad velosipēds ir pa mazu. Ja sēdekļa stute ir pilnībā palikusi caurulē, tad velosipēds ir pa lielu.
Vārds, uzvārds *
Тālrunis *
E-pasts *
Teksts *