Velosipēds kā braukšanas līdzeklis Rīgā

Beidzot ārā ir iestājušies silti pavasara laika apstākļi, un tagad Rīgas ielās var vērot arvien vairāk velosipēdistus, kas brauc pa pilsētu. Rīgu ir pārņēmusi īstā velosipēdu mode. Jau vairāku gadu garumā iedzīvotāju dot priekšroku tādam transportlīdzeklim kā velosipēds. Riteņbraucēju skaits pilsētas ielās pieaug katru gadu apmēram par 10%, bet 2014. gadā tas sasniedza rekordlielu rādītāju 17 % apmērā. Turklāt pati pilsēta veicina šādu velosipēdu bumu ar savu nelielu izmēru. Jo no Rīgas centra līdz pat vistālākajiem tās rajoniem var nokļūt pa 30-40 minūtēm.

Pašvaldība atbalsta šādu iedzīvotāju hobiju, un aizvien vairāk un vairāk izbūvē veloceliņus, speciālās vietas braukšanai ar riteni un ierīko velosipēdu stāvvietas.

Kā piemēru var minēt speciālo eksperimentu, kas ir noticis Rīgā un kurā ir piedalījies Rīgas mērs Nils Ušakovs. Eksperimenta mērķis bijis noskaidrot, kāds transportlīdzeklis ir visātrākais braukšanai pa Rīgu – velosipēds, automašīna vai sabiedriskais transports. Pirmais šajās sacensībās finišējis Rīgas mērs, kas ir braucis ar velosipēdu, otrā bija atbraukusi mašīna un aiz tās – trolejbuss. Mēram, kas ir braucis ar velosipēdu, bija nepieciešams tikai 22 minūtes, lai no sākumpunkta tiktu līdz Rīgas centram. Šīs eksperiments bijis viens no daudzajiem pasākumiem Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros. Tas rāda vietējās valdības ieinteresētību veidot pilsētu daudz komfortablāku riteņbraucējiem.

Pavisam nesen, 2015. gada 25. aprīlī, Rīgā ir sākusies tradicionālā Velonedēļa. Tā ilgst 7 dienas, un tās ietvaros tiek rīkotas velospēles bērniem, veloekspedīcijas un tūres visiem vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem, kā arī daudz un dažādākie pasākumi.

Papildinot teikto, braukt ar velosipēdu Rīgā drīkst jau no 12 gadiem turklāt bez vecāku pavadījuma. Kā arī velosipēdu var pārvadāt vilcienā vai citā pilsētas sabiedriskajā transportā saliktā veidā, galvenais, lai tas netraucētu citiem pasažieriem. Starppilsētu vilcienos katrā vagonā ir speciālie stiprinājumi velosipēdiem.

Turklāt Rīgā ir vairākas velosipēdu nomas un velo veikalos, kas prasa par pusstundu 1 eiro nomas maksu.

Ar vien’ vārdu sakot, Rīga ir tiešām visīstākā „velopilsēta”, kurā ir radīti visi nepieciešamie apstākļi maksimāli ērtākai velosipēdistu pārvietošanai ar šo vienkāršu un ekoloģiski tīru transportlīdzekli.

Vārds, uzvārds *
Тālrunis *
E-pasts *
Teksts *